Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Black Friday

знижки на курси до 50%

08

дн

11

год

50

хв

ШАГ логотип

3 професії найближчого майбутнього, які актуальні вже зараз

ITSTEP Academy

Освіта для дорослих

24.10.2022

3050 переглядів

Якщо ви думали, що в IT можна потрапити через мови програмування, то настав час дізнатися про інший бік технологічного світу. Де на прогрес не тиснуть досвідом спеціалісти з інформаційної безпеки чи проджект-менеджери. Це 3 ніші з низькою конкуренцією — навчайтеся та заробляйте перевагу.

Дизайнер об'єктів віртуальної реальності (AR та VR)

AR (augmented reality) и VR (virtual reality) – це відображення реального світу через гаджети та екрани. Але це різні поняття.

AR – доповнена дійсність. За допомогою технології до мобільного пристрою переноситься частинка реального світу. Додаток, який знаходить спільне між вашою зовнішністю та відомого співака чи актора — це приклад AR.

А тепер згадайте американські гірки або пригоди в кінотеатрах 10D: все хитається, голова паморочиться і перші 5-10 хвилин важко утримати рівновагу. Ви одягаєте окуляри і занурюєтеся в проекцію реального світу. Це вже VR – віртуальна реальність.

А окрім окулярів з'явились контролери, які замінюють у віртуальному світі рухи рук та ніг.

VR та AR існують не тільки для ігор, на кшталт Half Life Alyx або Skyrim:

  • Віртуальні тури допомагають оцінити вигляд будинку чи квартири ще до початку будівництва. У VR покупець нерухомості може переміщатися кімнатами, рухати двері, розглянути ремонт та планування. 

  • AR використовується в торгівлі. Компанія IKEA розробила додаток, де ви можете розставляти віртуальні меблі у своєму будинку. Наприклад, вибрати колір та формат нового дивана для вітальні. А згодом прийти до магазину і купити меблі з програми.

Розробка AR/VR починалася з ігор. Наразі – це медицина, нерухомість, ритейл, навчальні програми, банки.

Щоб спрощувати життя людям, вивчати нові навички через проекції реальних ситуацій, розважити в іграх, допомогти підібрати правильний диван, потрібно вчитись на геймдизайнера та VR/AR-розробника.

Для розробки мало знати, що таке VR чи AR. Потрібно вміти працювати з елементами віртуального середовища – 3D. На курсі «Візуалізація та моделювання за допомогою 3DS Max» ви навчитеся створювати персонажів ігор, як у Dota 2. Або розробите моделі для NFT-проекту, якщо вам цікаво працювати для Метавсесвіту. Все залежить від ваших інтересів. Докладніше про курс за посиланням.

Інженер розумних пристроїв (IoT-розробник)

Професія IoT-розробника (Internet of things) з'явилася у 2016 році. За даними Global Data до 2024 року вартість IoT технологій досягне $1,077 млрд. Перспективні ніші – Data Science у медицині, програмісти IoT та архітектори розумних пристроїв.

IoT-архітектор розробляє гаджети та програми:

  • для будинку — холодильник з дистанційним керуванням температури; кавоварка, що включається щодня після дзвінка будильника;

  • для медицини — пристрої контролю показників пацієнтів (пульс, тиск, частота дихання). У Florida Hospital Celebration Health персонал та пацієнти користуються спеціальними бейджами. У них вшитий чіп, який показує: куди і як часто пересувається людина лікарнею. Система оптимізує роботу всередині приміщень: можна розставити ліки ближче до хворих або розподілити пацієнтів по палатах;

  • для агропромислового комплексу – пристрої для автоматичного поливу рослин, віддалений контроль добрив, автодоїлки.

Одна з розробок для сільського господарства – додаток Farm At Hand. У ньому агроном бачить грядки, які треба полити. Для цього він знайде заправлений трактор із серійного номеру з автопарку, який завантажили в базу програми.

Для пересічної людини слово «розробка» — це придумати щось, типу велосипеда. Для IoT — перелік завдань:

  • продумати систему зберігання даних (у пам'яті пристрою або у хмарі),

  • написати сценарії, як людина буде користуватися кавоваркою або додатком для грядок,

  • продумати інтерфейс — як користувач отримає користь від розумного пристрою; чи потрібна реєстрація; з якого віку можна користуватись додатком та інше.

Тому IoT-розробник – комплексна професія. Людина замінює команду з архітектора, дизайнера інтерфейсів та програміста. 

Гейм-аналітик

Згадайте вашу улюблену відеогру: на ПК, мобільному чи приставці. У неї цікаво грати, бо вона відповідає вашим очікуванням.

  • Персонаж не провалюється у порожнечу край ігрового світу, не застряє у стіні.

  • Або на зброю можна поставити покращені патрони, замість 3х прицілу додати 5х і стати снайпером.

  • А в діалогах усі фрази написані, як у блокбастері: авторська подача, сюжет та герої, розвиток подій та кульмінація.

Над тим, щоб гра вам сподобалася, працює гейм-аналітик. Він каже розробникам, чого хочуть геймери від проекту, які проблеми потрібно усунути, бо люди перестануть грати. А компанія втратить гроші.

Він не малює персонажів як гейм-дизайнер. І не працює автором діалогів та ліній квестів. Він вказує, як гру бачать геймери та які враження хочуть отримати.

Окрім ігрового інтерфейсу, гейм-аналітик:

  • Збирає статистику про трендових персонажів. За допомогою цієї інформації відділ маркетингу зробить мерч або вигадає платне ігрове доповнення, щоб збільшити прибуток компанії та урізноманітнити гру.

  • Аналізує, чи гра може рухатися далі або потрібне нове рішення.

  • Збирає помилки на стадії бета-тесту, коли доступ до гри видають обмеженій кількості гравців.

  • Шукає причини, чому гравці видаляють гру після завантаження: не вдається зареєструватися — потрібно спростити процедуру або випустити навчальне відео та вставити в панель створення облікового запису.

Аналітика схожа на Data Science. Але фахівець лише аналізує зібрані дані про ігровий процес, покупки та проведений час за грою — не створює бази даних та додатки для обробки інформації.

Хочете стати в ігровій індустрії ювеліром, який робить із мінералу блискучий алмаз? Дізнатися, як працює гейм-аналітик, веб-дизайнер і маркетолог? Спробуйте курс «Комп'ютерна графіка та дизайн» Академії ITSTEP.

Ви навчитеся дизайну сайтів, анімації, 2D і 3D моделюванню, дизайну інтерфейсів - більшість з того, що розробнику потрібно в гейм-індустрії.

А як аналітик, зрозумієте: які технології варто використовувати в іграх, що покращувати на основі ігрового досвіду гравців, спілкуватись із аудиторією та отримувати зворотній зв’язок: в програмах аналітики та під час живого спілкування.



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Дизайн

Майстер клас

3D візуалізатор - професія майбутнього

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію.

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію. Мистецтво 3D візуалізації проникає у багато сфер нашого життя. Від архітектури і дизайну інтер'єру до реклами та промислового проектування – скрізь можна знайти сліди роботи 3D візуалізаторів. Ми розглянемо, які завдання

ШАГ логотип

Soft-skills

Презентація

Як знайти роботу junior спеціалісту без досвіду роботи

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці.

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці. Однак, незважаючи на потребу компаній у нових спеціалістах, пошук роботи для junior'ів без досвіду може стати певним викликом при конкуренції з досвідченішими кандидатами. Також, не завжди просто зрозуміти, які компетенції та

ШАГ логотип

Soft-skills

10 кращих технік тайм-менеджменту для айтішника

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.   У нашій статті ми представимо вам 10 найкращих технік тайм-менеджменту, спеціально підібраних для айтішників. Ви дізнаєтеся про різні стратегії, які допоможуть вам оптимізувати використ

ШАГ логотип

Програмування

SMART - цілі: найкращий помічник у плануванні для програмістів

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку. SMART - це акронім, який описує основні характеристики ефективної мети: Specific (конкретна), Measurable (вимірна), Achievable (досяжна), Relevant (пов'язана з поточними завданнями та цілями) та Time-bound (обмежена за часом). Кожен із цих аспектів відіграє важливу роль у створенні ціле

ШАГ логотип

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності