Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

3 професії найближчого майбутнього, які актуальні вже зараз

ITSTEP Academy

Освіта для дорослих

24.10.2022

3666 переглядів

Якщо ви думали, що в IT можна потрапити через мови програмування, то настав час дізнатися про інший бік технологічного світу. Де на прогрес не тиснуть досвідом спеціалісти з інформаційної безпеки чи проджект-менеджери. Це 3 ніші з низькою конкуренцією — навчайтеся та заробляйте перевагу.

Дизайнер об'єктів віртуальної реальності (AR та VR)

AR (augmented reality) и VR (virtual reality) – це відображення реального світу через гаджети та екрани. Але це різні поняття.

AR – доповнена дійсність. За допомогою технології до мобільного пристрою переноситься частинка реального світу. Додаток, який знаходить спільне між вашою зовнішністю та відомого співака чи актора — це приклад AR.

А тепер згадайте американські гірки або пригоди в кінотеатрах 10D: все хитається, голова паморочиться і перші 5-10 хвилин важко утримати рівновагу. Ви одягаєте окуляри і занурюєтеся в проекцію реального світу. Це вже VR – віртуальна реальність.

А окрім окулярів з'явились контролери, які замінюють у віртуальному світі рухи рук та ніг.

VR та AR існують не тільки для ігор, на кшталт Half Life Alyx або Skyrim:

  • Віртуальні тури допомагають оцінити вигляд будинку чи квартири ще до початку будівництва. У VR покупець нерухомості може переміщатися кімнатами, рухати двері, розглянути ремонт та планування. 

  • AR використовується в торгівлі. Компанія IKEA розробила додаток, де ви можете розставляти віртуальні меблі у своєму будинку. Наприклад, вибрати колір та формат нового дивана для вітальні. А згодом прийти до магазину і купити меблі з програми.

Розробка AR/VR починалася з ігор. Наразі – це медицина, нерухомість, ритейл, навчальні програми, банки.

Щоб спрощувати життя людям, вивчати нові навички через проекції реальних ситуацій, розважити в іграх, допомогти підібрати правильний диван, потрібно вчитись на геймдизайнера та VR/AR-розробника.

Для розробки мало знати, що таке VR чи AR. Потрібно вміти працювати з елементами віртуального середовища – 3D. На курсі «Візуалізація та моделювання за допомогою 3DS Max» ви навчитеся створювати персонажів ігор, як у Dota 2. Або розробите моделі для NFT-проекту, якщо вам цікаво працювати для Метавсесвіту. Все залежить від ваших інтересів. Докладніше про курс за посиланням.

Інженер розумних пристроїв (IoT-розробник)

Професія IoT-розробника (Internet of things) з'явилася у 2016 році. За даними Global Data до 2024 року вартість IoT технологій досягне $1,077 млрд. Перспективні ніші – Data Science у медицині, програмісти IoT та архітектори розумних пристроїв.

IoT-архітектор розробляє гаджети та програми:

  • для будинку — холодильник з дистанційним керуванням температури; кавоварка, що включається щодня після дзвінка будильника;

  • для медицини — пристрої контролю показників пацієнтів (пульс, тиск, частота дихання). У Florida Hospital Celebration Health персонал та пацієнти користуються спеціальними бейджами. У них вшитий чіп, який показує: куди і як часто пересувається людина лікарнею. Система оптимізує роботу всередині приміщень: можна розставити ліки ближче до хворих або розподілити пацієнтів по палатах;

  • для агропромислового комплексу – пристрої для автоматичного поливу рослин, віддалений контроль добрив, автодоїлки.

Одна з розробок для сільського господарства – додаток Farm At Hand. У ньому агроном бачить грядки, які треба полити. Для цього він знайде заправлений трактор із серійного номеру з автопарку, який завантажили в базу програми.

Для пересічної людини слово «розробка» — це придумати щось, типу велосипеда. Для IoT — перелік завдань:

  • продумати систему зберігання даних (у пам'яті пристрою або у хмарі),

  • написати сценарії, як людина буде користуватися кавоваркою або додатком для грядок,

  • продумати інтерфейс — як користувач отримає користь від розумного пристрою; чи потрібна реєстрація; з якого віку можна користуватись додатком та інше.

Тому IoT-розробник – комплексна професія. Людина замінює команду з архітектора, дизайнера інтерфейсів та програміста. 

Гейм-аналітик

Згадайте вашу улюблену відеогру: на ПК, мобільному чи приставці. У неї цікаво грати, бо вона відповідає вашим очікуванням.

  • Персонаж не провалюється у порожнечу край ігрового світу, не застряє у стіні.

  • Або на зброю можна поставити покращені патрони, замість 3х прицілу додати 5х і стати снайпером.

  • А в діалогах усі фрази написані, як у блокбастері: авторська подача, сюжет та герої, розвиток подій та кульмінація.

Над тим, щоб гра вам сподобалася, працює гейм-аналітик. Він каже розробникам, чого хочуть геймери від проекту, які проблеми потрібно усунути, бо люди перестануть грати. А компанія втратить гроші.

Він не малює персонажів як гейм-дизайнер. І не працює автором діалогів та ліній квестів. Він вказує, як гру бачать геймери та які враження хочуть отримати.

Окрім ігрового інтерфейсу, гейм-аналітик:

  • Збирає статистику про трендових персонажів. За допомогою цієї інформації відділ маркетингу зробить мерч або вигадає платне ігрове доповнення, щоб збільшити прибуток компанії та урізноманітнити гру.

  • Аналізує, чи гра може рухатися далі або потрібне нове рішення.

  • Збирає помилки на стадії бета-тесту, коли доступ до гри видають обмеженій кількості гравців.

  • Шукає причини, чому гравці видаляють гру після завантаження: не вдається зареєструватися — потрібно спростити процедуру або випустити навчальне відео та вставити в панель створення облікового запису.

Аналітика схожа на Data Science. Але фахівець лише аналізує зібрані дані про ігровий процес, покупки та проведений час за грою — не створює бази даних та додатки для обробки інформації.

Хочете стати в ігровій індустрії ювеліром, який робить із мінералу блискучий алмаз? Дізнатися, як працює гейм-аналітик, веб-дизайнер і маркетолог? Спробуйте курс «Комп'ютерна графіка та дизайн» Академії ITSTEP.

Ви навчитеся дизайну сайтів, анімації, 2D і 3D моделюванню, дизайну інтерфейсів - більшість з того, що розробнику потрібно в гейм-індустрії.

А як аналітик, зрозумієте: які технології варто використовувати в іграх, що покращувати на основі ігрового досвіду гравців, спілкуватись із аудиторією та отримувати зворотній зв’язок: в програмах аналітики та під час живого спілкування.



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Дизайн

Основи графічного дизайну: 10 ключових принципів

10 головних принципів графічного дизайну, які допоможуть вам створювати стильні, зручні та ефективні візуальні рішення для вебу, друку та брендингу | Блог ITSTEP Academy

10 основних принципів графічного дизайну Графічний дизайн - це мистецтво візуальної комунікації, яке поєднує в собі текст, зображення, кольори та форми для передавання інформації або створення певного настрою. Він використовується в різних сферах: від реклами та веб-дизайну до упаковки продуктів і мобільних додатків. Принципи графічного дизайну - це основні правила, які допомагають створювати гармонійні та ефективні візуальні композиції. Без їхнього розуміння навіть найталановитіші художники і дизайнери можуть зіткнутися з проблемам

ШАГ логотип

Програмування

Яка зарплата у QA Engineer в Україні | Скільки заробляє тестувальник

Середні зарплати тестувальників в Україні: порівняння Manual і Automation QA, огляд доходів у великих IT-компаніях і поради, як збільшити свою зарплату | Блог ITSTEP Academy

Зарплата тестувальника в Україні: скільки можна заробити? Тестувальник програмного забезпечення (QA-інженер) - це фахівець, який відповідає за перевірку роботи додатків, пошук помилок і контроль якості продукту. Його основна мета - забезпечити стабільну та безпечну роботу програмних рішень перед їхнім випуском. Професія тестувальника стала особливо популярною завдяки низькому порогу входу. На відміну від розробників, які повинні досконально знати мови програмування, тестувальники можуть почати кар'єру з базового розуміння принципі

ШАГ логотип

Soft-skills

Синдром самозванця в IT - прокачай впевненість для успішної кар'єри

Дізнайтеся, як подолати синдром самозванця, розвинути впевненість і успішно будувати кар'єру в IT з нашим покроковим посібником ▶ Детальніше

Синдром самозванця у програмістів-початківців: перші кроки до впевненості Синдром самозванця (Imposter Phenomenon) - це психологічне явище, за якого людина переконана у власній некомпетентності та в тому, що її успіхи досягнуті випадково. Для програмістів-початківців це може стати серйозною перешкодою на старті кар'єри. В умовах IT-індустрії, що швидко розвивається, почуття невпевненості може негативно позначитися на професійному розвитку, перешкоджаючи прояву ініціативи і руйнуючи мотивацію. Тематика синдрому самозванця особливо актуальна

ШАГ логотип

Програмування

Головні страхи в роботі IT-спеціалістів і способи їх подолання

Як IT-спеціалісти справляються зі страхами в роботі: провал на співбесіді, дедлайни, ретроспективи? Дізнайтеся, як їх подолати та впевнено розвиватися в IT | Блог ITSTEP Київ

Чого бояться IT-фахівці: 8 ключових страхів у роботі, які переслідують розробників та інженерів IT-фахівці працюють у середовищі, що швидко змінюється, де висока відповідальність, жорсткі терміни та постійний потік нових технологій створюють додатковий тиск. Навіть досвідчені розробники та інженери стикаються з тривогами, які можуть впливати на їхню продуктивність, мотивацію та емоційний стан. Страх - це природна реакція людини на невизначеність і можливі ризики. В IT-індустрії він може проявлятися в різних формах: страх припуститися крит

ШАГ логотип

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності