Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Black Friday

знижки на курси до 50%

05

дн

04

год

52

хв

ШАГ логотип

Як змінити професію та перейти в IT з чистою головою та реальними цілями

ITSTEP Academy

Освіта для дорослих

14.10.2022

2853 перегляда

Вчителька 16 років викладала англійську та стала тестувальником. Жонглер пішов у розробку мобільних програм після циркової кар'єри. Це реальні приклади того, як люди змінюють життя через IT.

Третина змінює не лише професію, а й рід діяльності з кількох причин. Головні — немає перспектив зростання, зарплата не відповідає очікуванням, не цікаво. Юристи переходять у маркетинг, інженери стають розробниками програмного забезпечення. Таких людей називають світчерами.

Деякі з них сліпо йдуть за рекламою. І помиляються, бо не отримують задуманого результату. Розчаровуються, повертаються на стару роботу, залишаються у боргах.

В статті розказуємо, як змінити професію і не помилитися.

Викиньте з голови твердження, що професію в IT отримують через 6-12 місяців

Скільки років ви витратили на першу освіту? 2 роки коледжу, ще 4 для бакалавра, 1.5 року на магістратуру. Більше 4-х років ви вчилися, щоб працювати за фахом.

Java-розробник, дизайнер — ті ж професії. З минулого досвіду: чи можна навчитися професії за 3 тижні чи 2 місяці? Ви працювали над дипломом, щоб отримувати зарплату і рухатися кар'єрними сходами. Прочитати підручники, підготувати курсову, пройти практику на роботі – це час.

Мозок підлаштовується під професію. Юрист знає, до якого суду потрібно подавати позов, строки та які покарання за прострочення. Інженер — як будувати моделі та перетворювати їх на робочі прототипи. Вони вчили мозок більше 4-х років думати у професійній сфері. Потрібно витратити більше часу, щоб додати в мозок нові налаштування — IT, та прибрати мислення з попередньої роботи. 

Шлях в ІТ не будується за місяць. Стислі курси допоможуть, якщо ви шукаєте цікаву нішу. Наприклад, за 4 місяці отримуєте базові навички у програмуванні. Зачепила мобільна технологія. Шукаєте курси за напрямом та навчаєтесь.

Базових знань недостатньо, щоб заробляти на новій професії. Програми на кшталт «Розробки програмного забезпечення» тривають рік і більше. Тут будується шлях новачка до конкретної професії: базові поняття, технологія, цікава ніша. Ми вмістили курс у 2.5 року — це вдвічі швидше, ніж навчатись в університеті.

Не кидайте роботу, а суміщуйте з навчанням

Один менеджер вирішив: «Куплю курс і стану дизайнером. Хочу почати нове життя. Думаю, що на роботу не буде часу. Хочу якнайшвидше пройти теорію та практику, знайти першого клієнта. Без грошей не залишусь.» Менеджер залишає заяву на звільнення та йде.

За кілька тижнів перші проблеми:

  • Хотілося швидше. В результаті – домашні роботи з помилками. Доводиться переробляти та витрачати більше часу.

  • Вчитися набридає — немає результатів, мотивації, вдома нудно. Замість роботи з'явилися комп'ютерні ігри та шкідлива їжа.

  • На роботі не було часу, щоб відпочити: то керівнику звіт віднеси, то на пошту за посилками. А за 2 тижні навчання та сидячого способу життя набрав 4 кілограми.

  • Зарплата закінчується. А треба і за курс проплатити наступного місяця, і жити на щось.

Перший місяць менеджер терпів. Наступного – повернувся на роботу. Керівник та колеги ставляться до співробітника по-іншому: хвалько, не може знайти місця, не доводить справи до кінця. На відповідальні завдання навряд чи варто розраховувати.

Щоб такого не було, рухайтесь крок за кроком. Вчіться у вільний від роботи час, наприклад з 18:30 до 21:30, як на курсах в академії ITSTEP. Під час курсу напрацюєте портфоліо, знайдете перших клієнтів. А після диплома — шукатимете роботу з нової спеціальності.

Ви залишаєтесь з роботою, стабільною заробітною платою. У вас є почуття фінансової безпеки — гроші завжди будуть. Навіть якщо нова професія не співпаде з очікуваннями за результатами курсу.

Заходьте у професію без боргів перед банком, колегами та знайомими

«Стань розробником Python за 4 місяці. Отримуй зарплату від 1000 доларів». Хтось побачив рекламу і наважився — час йти зі старої посади. У ІТ є перспективи.

Грошей на повну оплату курсу немає. Відстрочення теж не дають. Людина зібрала гроші, де можливо: попросила у знайомого до зарплати, родичі допомогли. Або взяв кредит у банку.

За такого підходу до навчання пріоритети змінюються. Замість інтересу до професії думки про одне: віддати борги, аби не набрати відсотків за кредитом. Людина зосереджена на грошах.

Страждає якість навчання. Домашні роботи потрібно переробляти через численні помилки. Диплом не здобути, бо курсач прогорів — треба робити новий. Частину домашніх робіт пропустив, бо шукав клієнтів — виявилось, що новачка без диплома та досвіду не беруть.

Градус напруженості збільшується. Спокійне навчання перетворюється на перегони.

Висновок – не навчайтеся у борг. Щоб досягати результатів, потрібно бути емоційно стабільним. Думати не про гроші, а про те, наскільки професія цікава. Краще відкладати від зарплати по 10% щомісяця та платити за рахунками. А думати про курс, коли з'явиться можливість оплатити його з власної кишені.

Замість резюме

Поради, як очистити голову від емоційної перенапруги. Не помилитися та правильно змінити професію:

  1. Не поспішайте. Побачили банер чи відео, загорілись перейти у професію з високою зарплатою. Рішення змінює все життя: час, графік, знайомства, взаємини. Краще подумати 5-7 разів: «Що буде, якщо я стану світчером зараз?». Відкладіть ідею на 2-3 тижні і знову запитайте. Якщо бажання не зникло – вчіться.

  2. Знайдіть можливості на старому робочому місці. Запитайте у директора. Можливо, зараз потрібні технарі на стажування або потрібно розвантажити графік, віддати досвідченим співробітникам складні завдання. А ви потренуєтесь на простих.

  3. Пам'ятайте, що підробіток можна отримати за 2-6 місяців, але не професію. Тільки повне навчання: базові поняття, практика, цікава вам сфера, диплом.

  4. 1000 доларів зі старту – міф. За січень-лютий 2022 року в Україні стажери або джуни-розробники отримали по 400 доларів.

Подивіться вступні вебінари на нашому сайті. У кожному відео на вас чекає невелика профорієнтація. Ми розповідаємо, чим займаються фахівці, які навички потрібні для професії та де можна працювати після навчання. Потім приймайте виважене рішення. 

Якщо готові — плавно підходьте до нової професії. Використовуйте поради зі статті.



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Дизайн

Майстер клас

3D візуалізатор - професія майбутнього

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію.

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію. Мистецтво 3D візуалізації проникає у багато сфер нашого життя. Від архітектури і дизайну інтер'єру до реклами та промислового проектування – скрізь можна знайти сліди роботи 3D візуалізаторів. Ми розглянемо, які завдання

ШАГ логотип

Soft-skills

Презентація

Як знайти роботу junior спеціалісту без досвіду роботи

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці.

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці. Однак, незважаючи на потребу компаній у нових спеціалістах, пошук роботи для junior'ів без досвіду може стати певним викликом при конкуренції з досвідченішими кандидатами. Також, не завжди просто зрозуміти, які компетенції та

ШАГ логотип

Soft-skills

10 кращих технік тайм-менеджменту для айтішника

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.   У нашій статті ми представимо вам 10 найкращих технік тайм-менеджменту, спеціально підібраних для айтішників. Ви дізнаєтеся про різні стратегії, які допоможуть вам оптимізувати використ

ШАГ логотип

Програмування

SMART - цілі: найкращий помічник у плануванні для програмістів

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку. SMART - це акронім, який описує основні характеристики ефективної мети: Specific (конкретна), Measurable (вимірна), Achievable (досяжна), Relevant (пов'язана з поточними завданнями та цілями) та Time-bound (обмежена за часом). Кожен із цих аспектів відіграє важливу роль у створенні ціле

ШАГ логотип

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності