Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Приймаємо зважене рішення і усвідомлено витрачаємо гроші на прикладі навчальних програм

ITSTEP Academy

11.10.2022

2920 переглядів

У статті знаємо, як таблиця рішень допомагає вибрати: який гаджет купити, куди відправитися на відпочинок або як вибрати навчальний курс в інтернеті.

Що за метод зваженої оцінки

Уявіть: 18-річний студент вирішив обрати, де навчатись після школи. Батьки змусили тупотіти в інститут, хоч і не хотілося. Потрібен диплом, зарплата — так подумали батьки.

Хлопець обожнює все, що пов'язане з комп'ютерами. Батьки одразу сказали, що грошей на диплом програміста не дадуть. Вважали, що в їхньому невеликому містечку роботи за спеціальністю не знайти. А їхати кудись — купа грошей, якої сім'я не має.

Майбутній студент, крім інституту, зацікавився онлайн-курсами. Хоче отримає і диплом у ВНЗ, і професію програміста. На курси зібрав самостійно: встановлював Windows, чистив комп'ютери від 5-річного пилу, робив простенькі сайти на конструкторах.

Зібравши 1000 доларів, студент розгубився. В інтернеті десятки, а то й сотні онлайн-курсів. На кожному сайті свої пропозиції, а курси схожі за назвами.

Потрібно прийняти правильне рішення: отримати знання та навички програміста і не шкодувати про вкладені кошти.

Допоможе метод зваженої оцінки. Перед вами завдання — скласти таблицю з пріоритетних критеріїв оцінювання чогось: м'яса, путівки до одного з готелів Туреччини, навчального курсу. Потім поставити бали за критеріями та вибрати переможця через математичні дії. Впорається і першокласник, який вивчив таблицю множення.

Критерії вибору програми

Що хлопцеві потрібно від курсу:

  1. Ціна – зараз є лише 1000 доларів. Більше витратити не зможе.

  2. Способи оплати — придбати курс дорожче можливо, якщо компанія пропонує розстрочку, щомісячний платіж чи оплата посеместрово.

  3. Чи можна піти з курсу без доплат. Курс може не сподобатись: нудні викладачі, немає домашки, практика раз на рік. Потрібно піти і не витратити всі гроші.

  4. Формат диплома має другорядне значення: отримати сертифікат чи міжнародний диплом. Головне, щоб був.

  5. Графік та час навчання — хлопець не може займатися щодня по 2-3 години: треба навчатися в інституті та підробляти. Бажано підібрати курс із вечірніми заняттями. Або готову програму: зайшов на платформу, вибрав урок і проходиш, коли зручно.

  6. Домашні завдання та рівень перевірки — чи є у курсу домашка, наскільки часто задають, скільки часу витрачати на виконання. 

  7. Наскільки повно розписано програму курсу на сайті – чіткість та повнота викладу. Чи зможе новачок зрозуміти з однієї сторінки: з чим прийшов і що отримує.

  8. Рівень роботи служби підтримки. Адже 1000 доларів витрачається не тільки за програму з уроків. Але й за спілкування із сапортом — якщо сайт не відкривається, домашні завдання не перевірили чи хочеться завершити навчання та повернути гроші.

  9. Інфа про викладачів — хто викладає, який у людини досвід, і чого досяг за кар'єру. Якщо інформації немає — рівень курсу під сумнівом.

Ви можете додати:

  • Чи є паблік для студентів. Поспілкуватись, дізнатися нове. А може, організувати змагання чи спільний проект.

  • Допомога у працевлаштуванні.

  • Додаткові сертифікати.

  • Формат навчання: офлайн чи онлайн.

  • Як смачно годують у їдальні, якщо навчання офлайн і т.д.

Зупинимось на дев'яти.

Заповнюємо таблицю

За методом зважених оцінок формуємо таблицю:

  • Рядки — параметри вибору.

  • Стовпчики — що з чим порівнюємо. У прикладі навчальні програми від 4-х компаній.

В порожньому стовпчику пишемо вагу кожного критерію. Вага — те, наскільки сильно впливає критерій на загальне уявлення про предмет у проміжку від 1 до 10: 1-відстій, 10-еталон.

З опису, текст на сайті компанії менш важливий— завжди є саппорт, до якого можна звернутись з питанням. А способи оплати важливі через обмеження у бюджеті.

Розставляємо пріоритети

Далі ставимо оцінку від 1 до 10 за критеріями для кожної компанії.

Пояснення до оцінок:

  • Ціна курсу краща у Малини, як і способи оплати: є розстрочка, оплата за один семестр. Можна взяти кредит у банку.

  • В Кавунчику та Гарбузі піти і забрати гроші не вийде. Договору про навчання, де прописано всі пункти оплати, не знайшли.

  • А договору немає, тому що сайти у Кавунчика та Гарбуза неінформативні. Від служби підтримки добитися відповіді не вдалося.

  • Кавунчик та Маліна пропонують міжнародні дипломи. Малина має ще й сертифікацію від Microsoft.

  • Апельсин не має сторінки про викладачів. Хто вони і чого досягли — не зрозуміло. А у Гарбузі викладають професори, яким за 60 років. Що вони знають про програмування у 2022 році – сумнівне уявлення.

Аргументація допомагає розставити пріоритети: можливо, під час оцінювання ви зрозумієте, що оплата важливіша за графік. І зміните вагу критеріїв.

Отримуємо результати

Оцінки множимо на вагу критерію. Якщо Кавунчик має 5 балів за ціну та 7 — вагу, результат за ціною — 35 очок. Додаємо значення у стовпцях. Кавунчик, Гарбуз та Апельсин отримали середні показники. А у фаворитах — програма навчання від Малини.

Примітка:

Таблиця побудована так, щоб критерії з найменшою вагою давали менше балів. Ви самі визначили, що саме ці параметри менш важливі. Ви можете закрити на них очі, якщо інші, більш важливі параметри виграють.

Наприклад, не звертати уваги на швидкість перевірки домашніх робіт, якщо вчитесь 2 рази на тиждень з 19:00 до 22:00. Графік зручний: можна і в інститут, і на роботу.

Результати залежать не лише від ваги критерію. Але і від загальної кількості пунктів. Якщо ви вказали критерій Ціна, то поясніть, що до неї входить. Краще розписати: способи оплати, ціна на годину навчання, чи є договір на оплату тощо. Так ви чітко усвідомлюєте чому в Ціні поставили 1 бал, а в Графіку навчання 10.

У Малини багато навчальних програм: як для програмістів, так і для майбутніх дизайнерів і маркетологів — поцікавтесь детальніше на сторінках курсів або запитайте у сапорта.

Проаналізуйте з аналогічними курсами за методикою статті. Прийміть усвідомлене рішення та інвестуйте у своє майбутнє!



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Дизайн

Основи графічного дизайну: 10 ключових принципів

10 головних принципів графічного дизайну, які допоможуть вам створювати стильні, зручні та ефективні візуальні рішення для вебу, друку та брендингу | Блог ITSTEP Academy

10 основних принципів графічного дизайну Графічний дизайн - це мистецтво візуальної комунікації, яке поєднує в собі текст, зображення, кольори та форми для передавання інформації або створення певного настрою. Він використовується в різних сферах: від реклами та веб-дизайну до упаковки продуктів і мобільних додатків. Принципи графічного дизайну - це основні правила, які допомагають створювати гармонійні та ефективні візуальні композиції. Без їхнього розуміння навіть найталановитіші художники і дизайнери можуть зіткнутися з проблемам

ШАГ логотип

Програмування

Яка зарплата у QA Engineer в Україні | Скільки заробляє тестувальник

Середні зарплати тестувальників в Україні: порівняння Manual і Automation QA, огляд доходів у великих IT-компаніях і поради, як збільшити свою зарплату | Блог ITSTEP Academy

Зарплата тестувальника в Україні: скільки можна заробити? Тестувальник програмного забезпечення (QA-інженер) - це фахівець, який відповідає за перевірку роботи додатків, пошук помилок і контроль якості продукту. Його основна мета - забезпечити стабільну та безпечну роботу програмних рішень перед їхнім випуском. Професія тестувальника стала особливо популярною завдяки низькому порогу входу. На відміну від розробників, які повинні досконально знати мови програмування, тестувальники можуть почати кар'єру з базового розуміння принципі

ШАГ логотип

Soft-skills

Синдром самозванця в IT - прокачай впевненість для успішної кар'єри

Дізнайтеся, як подолати синдром самозванця, розвинути впевненість і успішно будувати кар'єру в IT з нашим покроковим посібником ▶ Детальніше

Синдром самозванця у програмістів-початківців: перші кроки до впевненості Синдром самозванця (Imposter Phenomenon) - це психологічне явище, за якого людина переконана у власній некомпетентності та в тому, що її успіхи досягнуті випадково. Для програмістів-початківців це може стати серйозною перешкодою на старті кар'єри. В умовах IT-індустрії, що швидко розвивається, почуття невпевненості може негативно позначитися на професійному розвитку, перешкоджаючи прояву ініціативи і руйнуючи мотивацію. Тематика синдрому самозванця особливо актуальна

ШАГ логотип

Програмування

Головні страхи в роботі IT-спеціалістів і способи їх подолання

Як IT-спеціалісти справляються зі страхами в роботі: провал на співбесіді, дедлайни, ретроспективи? Дізнайтеся, як їх подолати та впевнено розвиватися в IT | Блог ITSTEP Київ

Чого бояться IT-фахівці: 8 ключових страхів у роботі, які переслідують розробників та інженерів IT-фахівці працюють у середовищі, що швидко змінюється, де висока відповідальність, жорсткі терміни та постійний потік нових технологій створюють додатковий тиск. Навіть досвідчені розробники та інженери стикаються з тривогами, які можуть впливати на їхню продуктивність, мотивацію та емоційний стан. Страх - це природна реакція людини на невизначеність і можливі ризики. В IT-індустрії він може проявлятися в різних формах: страх припуститися крит

ШАГ логотип

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності